KOMUNIKAT W SPRAWIE JAKOŚCI WODY NA ULICY ŚW. MAKSYMILIANA W RYBNIKU

 

Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku z dnia 25.06.2026 r., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku informuje, że w jednej z próbek wody pobranych w dniu 22.06.2026 r. w ramach kontroli urzędowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku ze strefy zasilania w wodę pochodzącą z ujęć powierzchniowych (woda kupowana od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S. A. w Katowicach), zaopatrujących  rejon ulicy św. Maksymiliana w Rybniku, stwierdzono niezgodności z wartością parametryczną (wyniki badań z dnia 24.06.2026 r.) i wydano komunikat informujący odbiorców usług, że woda jest przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

PWiK Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku prowadzi działania naprawcze polegające na płukaniu sieci i dezynfekcji. Z uwagi na to może nastąpić czasowe pogorszenie zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.