MENU
Mapa strony WFOŚ Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dotyczące dotacji unijnej Informacje dotyczące dotacji krajowej
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Sp. z o.o
ul. Pod Lasem 62, Rybnik
pwik@pwik-rybnik.pl
Biuro Obsługi Klienta
32 43 28 000
MENU

Aktualności

W dniach 6 i 7 marca Rybnickie Wodociągi miały okazję poznać bliżej uczniów Gimnazjum Nr 4 w Rybniku jako partner zajęć edukacyjnych przygotowanych przez placówkę. W dniu 6 marca dzięki współpracy PWiK Rybnik ze Studenckim Kołem Biotechnologów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, młodzież wzięła udział w wyjątkowej lekcji prowadzonej przez Pana Filipa Gamonia - studenta Wydziału Inżynierii  Środowiska i Energetyki Politechniki. Uczestnicy tych interaktywnych zajęć poznali szczegóły procesu oczyszczania ścieków na przykładzie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Rybniku - Orzepowicach, a następnie - już w części praktycznej zajęć -  mieli okazję sami przygotować..."Bubble Tea" ze zwykłej herbatki rumiankowej która, jak się dowiedzielismy, jest częścią kuchni molekularnej. Na zakończenie lekcji nasza koleżanka z Laboratorium - Karolina Sładek, przeprowadziła krótki Quiz wiedzy o wodzie. Uczniowie śpiewająco odpowiedzieli na wszystkie pytania, a najbardziej aktywny z nich otrzymał upominek od PWiK Rybnik związany oczywiście na naszą pyszną kranówką.

 
Z kolei w dniu 7 marca Gimnazjum zorganizowało Konkurs wiedzy na temat kultury, obyczajów i języka niemieckiego. Uczestnicy konkursu szczególnie upodobali sobie część kulinarną konkursu rozpoznając - nie bez małych kłopotów - potrawy typowe dla Niemiec, tj. sałatkę ziemniaczną, pączki, strudle i Wiener sznycle...
Laureatom konkursu nagrody wręczył Prezes PWiK Rybnik Pan Janusz Karwot, gratulując i życząc uczestnikom zapału w zdobywaniu dalszych umiejętności językowych.

Podsumowując naszą relację można powiedzieć, że byłoby wspaniale, gdyby  poznana młodzież była tak samo spragniona naszej dobrej rybnickiej kranówki, jak spragniona jest wiedzy, co mogliśmy zaobserwować partnerując Gimnajzum podczas opisanych wyżej wydarzeń. Nie można równiez zapomnieć o osobach zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia, tj. Pani Dyrektor Gimnazjum - Krystynie Fizi oraz nauczycielu języka niemieckiego - Panu Łukaszu Masnym, dobrym duchu tego wydarzenia.