MENU
Mapa strony WFOŚ Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dotyczące dotacji unijnej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Sp. z o.o
ul. Pod Lasem 62, Rybnik
pwik@pwik-rybnik.pl
Biuro Obsługi Klienta
32 43 28 000
MENU

Aktualności


            W upalne dni chętnie korzystamy z kąpieli wodnych. Coraz więcej osób decyduje się więc na zakup lub budowę basenu w swoim ogrodzie.
Podczas napełniania basenów ogrodowych wodą z sieci wodociągowej należy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie, która  pomoże w  utrzymaniu wysokiej jakości wody. Basen należy napełniać umiarkowaną strugą wody  w celu uniknięcia zwiększonych prędkości przepływu wody w sieci.
PWiK Rybnik przypomina również, że w przypadku napełniania basenów wodą wodociągową zwolnienie z opłaty za odprowadzanie ścieków możliwe jest wyłącznie w sytuacji opomiarowania poboru podlicznikiem ogrodowym.
W przypadku basenów o pojemności od 15 m3 można zlecić do PWiK napełnienie basenu wodą z hydrantu. Usługa zostanie wykonana po rozpatrzeniu technicznych możliwości jej realizacji. Cena usługi zostanie ustalona  w oparciu o kalkulację indywidualną (informacji udziela Biuro Obsługi Klienta, tel. 32 43 280 00; email: bok@pwik-rybnik.pl).